kolmapäev, 10. september 2014

Koolist

Tervitused Austriast!

Mitmed on minult küsinud, et miks ma ei kirjuta üldse. Ma tõesti üritan rohkem kribama hakata. Tegelikult on asi ka selles, et ma lihtsalt ei tea mida kirjutada. 
Praegu on käimas minu kolmas nädal siin Austriamaal. Minu elus siin on olnud nii häid, kui ka halbu päevi. Esimesel koolipäeval saatis (host)ema mind kooli, rääkis kooli õppejõuga ning siis viis üks õpetaja mind oma klassi juurde. Kartsin meeletult, närv oli sees juba terve nädal enne esimest koolipäeva. See polnud üldsegi nii hull, kui arvasin!!! Lauas istusid viis minu uue klassi õpilast. Nad olid kohe väga avatud ja sõbralikud. Tutvustasime end üksteisele ja järjest tiksusid laua äärde ka teised selle klassi õpilased. Kõikidega kätlesime ja kallistasime. Klassis on 3 poissi ja ülejäänud tüdrukud. Esimene päev läks väga toredalt. Teine päev koolis ei olnud üldse nii vahva. Kuigi inimesed olid ikka väga toredad, olid neil omad grupid ja vestlused. Tundsin end päris üksikuna ja kodus olles mõtlesin, kuidas ei taha kooli minna. Nii läks paar päeva mööda, järjest tuttavamaks sain inimestega ja järjest lõbusamaks läks ka koolis. Reedel sain teada, et ma pean klassi vahetama! Ma olin just nii harjunud oma klassikaaslastega. Ma tahtsin kodus lihtsalt nutta, aga klassi vahetus oli vajalik sellepärast, et ma käisin inglise klassis, aga ma tulin Austriasse ju ikkagi saksa keelt õppima, nii pandi mind saksa klassi. 
Nädalavahetusel oli jälle nii lõbus, käisime õe, stephanie ning mõne nende tuttavaga enda linnas õhtul istumas. Järgmisel päeval käisime perega shoppamas, õhtul jalutasime õega lihtsalt enda linnas ringi, jutustasime ja käisime söömas. Pühapäeval matkasime mitu kilomeetrit pere ja vanavanematega mäe (nende mõistes künka) otsa, seal läksime metsa ja kusagil keset võsa oli imearmas restoran. Metsa sees, kus linnud laulsid, muusikud mängisid viiulit ning akordionit ja vesi voolas kõrval. Õhtul läksime jalutama õega jälle, nüüd kõndisime mäe otsa, kus elame. Tipus istusime pingi peale ja seda ei saa kirjeldada, kui ilus vaade sealt öösel Viinile on, million!
Esmaspäeval hakkasin kooli minema teadmisega, et täna pean uude klassi minema! See klassiga tutvumine oli jubedam kui eelmisega. Läksin klassi sisse, kui kell helises. Inimesed ei tulnud juurde ja ei küsinud, et kes ma olen või kasvõi, et mis ma neilt tahan. Istusin kahe tüdruku kõrvale, kui paar tundi hiljem sain teada, et nemad ikka väga avatud ei ole, läksin kolmanda tüdruku juurde, kes istus üksi. Ta oli väga sõbralik, seletas asju ja tundis huvi minu vastu. Nii siis sain ka tuttavamaks selle klassi poistega. Muide, selles klassis oli vastupidi 3 tüdrukut ja ülejäänud poisid, kuigi päev hiljem lisandusid veel kaks tüdrukut, nad olid esimesel päeval haiged olnud. Tundsin nendega tutvudes, et see klass on väga õige. Teisel päeval  lisandusid kaks tüdrukut, ikkagi oli kõik nii tore. Veetsin nendega aega, kuigi sellepärast, et minu saksa keele oskus puudub, oli mul nendega veidi halb kontakteeruda. Täna oli veidi raskem minu jaoks, olin nii väsinud ja koolis ei suhelnud nendega ning vahetunnis kui üritasin, siis ma ei saanud lihtsalt inglise keeles nende saksa keelsesse vestlusesse sisse suruda end, kui ma ei tea isegi millest jutt käib. Olen üritanud, räägivad korra minuga ja korraga läheb vestlus jälle saksa keelseks, mingi hetk tunnen, et ei jõua enam üritada ja olen vait. Vähemalt on klassis üks poiss, kes väga tahab suhelda! See on algus ka, loodan, et mida rohkem olen, seda paremaks läheb, nagu eelmise klassigagi.
Läbi saan väga hästi kõikide eelmise klassi tüdrukutega. Kooli peal tulevad kogu aeg kallistama, kui näevad ja küsivad, et kuidas mul läheb. Täna peale kooli ütlesid kaks tüdrukut, kuidas terve klass mind igatseb. Miks ma ei võiks ikka veel seal klassis käia?! Üldjuhul on mul koolis väga tore ja tutvusi on juba ka rohkem :).
Eile käisin teist korda ka Austrias olles saalihokis, oi kuidas mulle meeldib seal! Inimesed on nii sõbralikud, ka väiksemad poisid küsivad, et kust ma pärit olen ja kaua olen Austrias jne. Homseks kutsuti juba mind ja mu õde välja :).
Hetkel rohkem kirjutada pole!
Sauu, olge tublid! <3


                                                                                                       Minu perekond on nii tore ja soe!! 


                                                
                                                         Lahe Rumeenia tüdruk paremal :P
                                                       õega teeme jube-palju selfisi haha 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar